Dr.Racz Kontakt Pre Vas
 
Informacie pre Vas

Tvarovanie tela – liposukcia

Napriek správnej životospráve a pravidelnému cvičeniu býva často krát rozloženie tuku na tele nerovnomerné. Tuk sa ukladá na niektorých miestach viac ako na iných.

Liposukcia dokáže veľmi účinne tento problém vyriešiť.  Zoštíhli a zmení tvar tela odstránením prebytku tuku. Skrášli telo a tým pozdvihne sebavedomie.

Oblasti ktoré sa dajú upraviť liposukciou

Tuk je možné odstrániť prakticky z akéhokoľvek miesta. Všetko však závisí od Vašich očakávaní. Niekedy je možné liposukciu kombinovať s inými operačnými zákrokmi, napríklad s upravením kože brucha.

čo liposukcia nedokáže zmeniť

Liposukcia nedokáže odstrániť nadváhu. Nemôže nahradiť správnu životosprávu a pravidelné cvičenie. Tiež nie je účinným spôsobom na liečbu celulitídy.

Ako prebieha  liposukcia

Liposukcia sa robí v celkovej alebo lokálnej anestézii, t.j. pacient počas zákroku spí alebo je pri vedomí a necíti bolesť.

Poznáme niekoľko druhov liposukcie. Štandardom sa stala tzv. tumescentná liposukcia. Pri tomto type liposukcie sa minimalizujú krvné straty a zákrok je možné robiť aj v miestnom umrtvení. Tuk sa napúšťa roztokom ktorý obsahuje látku na zastavenie krvácania a lokálne anestetikum. Modernejším spôsobom je tzv. WAL liposukcia. Pri tomto druhu liposukcie sa roztok vstrekuje pod vysokým tlakom, čím urýchluje zákrok a ulahčuje odsávanie tuku.

Samotné odsatie tuku sa potom robí z malého rezu pomocou kovovej kanyly.

Výsledok liposukcie je viditeľný ihneď po zákroku. Čiastočne je však prekrytý opuchom, finálny výsledok je viditeľný za niekoľko týždňov.

Dôležité informácie o bezpečnosti a rizikách liposukcie

Liposukcia je operácia, preto má aj svoje riziká.

K miestnym rizikám patria nerovnosti na koži kde sa robila liposukcia, koža môže zostať voľná (brucho), môže sa prechodne zmeniť citlivosť a sfarbenie kože. Tiež sem patrí možná nepekná jazva.

K celkovým rizikám patrí infekcia, straty krvi a pretrvávajúci opuch nôh alebo až zápal hlbokých žíl s trombózou.

Je liposukcia určená pre Vás ?

Ak máte problémy s tukom kdekoľvek na tele a tento tuk neviete odstrániť diétou alebo cvičením je liposukcia práve pre Vás.

Zotavenie po zákroku

Ihneď po ukončení zákroku sa natiahne  elastické prádlo ktoré pomáha kontrolovať opuch, a pomáha formovať nový tvar tela.

Do práce sa môžete vrátiť v priebehu niekoľkých dní.

Výsledok liposukcie je trvalý. Je však podmienený zdravou životosprávou a pravidelným cvičením.

Ak ste sa rozhodli pre uvedený zákrok neváhajte a objednajte sa na bezplatnú konzultáciu na čísle 0908 147 716