Dr.Racz Kontakt Pre Vas
 

Operácia uší

Cieľom operácie uší je priblížiť odstávajúce uši ku hlave, alebo zmenšiť veľkosť uší. Väčšinou sa operácia robí u detí vo veku od 4 do 14 rokov. Operácia ušníc sa môže robiť aj u dospelých, pričom nie sú známe žiadne riziká tejto operácie u starších pacientov.

ako prebieha operácia

Väčšinou ide o ambulantný zákrok, takže po zákroku idete domov.

Ak je dieťa malé, je možné ho operovať v celkovej anestézii, to znamená, že dieťa bude spať počas celej operácie. Staršie deti a dospelí môžu byť operovaní aj v miestnom umrtvení.

Operácia trvá od jednej až do dvoch hodín. Chirurg spraví malý rez na zadnej strane ušnice, tak, aby sa dostal ku chrupavke. Vytvaruje chrupavku a priblíži ju ku hlave. Pomocou stehov zafixuje nový tvar ucha. Vo väčšine prípadov operácia zanechá malú jazvu na zadnej strane ušnice, ktorá sa časom stane nenápadnou. Aj v prípade, že odstáva len jedno ucho, často sa robí operácia na oboch ušiach pre dosiahnutie symetrie.

zotavenie po zákroku

Pacient má zaviazanú hlavu po celé dva týždne. Zabezpečí sa tým čo najlepšie hojenie a modelovanie ušníc. Niekoľko dní môžu uši bolieť. Liekmi proti bolesti je možné tieto nepríjemné pocity odstrániť.  Stehy vypadnú samé v priebehu dvoch týždňov.

Ak ste sa rozhodli pre uvedený zákrok neváhajte a objednajte sa na bezplatnú konzultáciu na čísle 0908 147 716