tvarovanie tela

liposukcia – odstránenie tuku

Liposukcia je najpopulárnejším spôsobom tvarovania tela pretože umožní priamo zmeniť tvar tela. Liposukcia najmodernejším prístrojom Body–Jet® umožňuje šetrnú liposukciu a vďaka tomu rýchle zotavenie. 

abdominoplastika

Abdominoplastika je unikátny spôsob tvarovania tela, ktorý kombinuje odstránenie nadbytku kože a tuku zo strednej a dolnej časti brucha s napnutím brušných svalov. Typicky sa vykonáva ako samostatná operácia, ale môže sa kombinovať napríklad s liposukciou.

labioplastika – intímna plastika

Mnoho žien nie je spokojných s veľkosťou svojich labia minora (malých pyskov ohanbia). Vďaka labioplastike je možné zmenšiť, alebo upraviť symetriu malých pyskov. K ďalším zákrokom v tejto oblasti patrí zväčšenie alebo zlepšenie vzhľadu labia majora (veľké pysky) pomocou vlastného tuku, alebo je možné naopak liposukciou zmenšiť hornú časť labia majora a mons pubis (venušin pahorok). Tieto zákroky je možné robiť v lokálnej anestézii, alebo kombinovať s inýni zákrokmi ako je napr. augmentácia, liposukcia…

upravenie prsníkov

zväčšenie prsníkov iplantátmi

Zväčšenie prsníkov patrí k najčastejším zákrokom v plastickej chirurgii. Na zväčšenie sa používa silikónový implantát vďaka čomu sa prsník zväčší, stane sa plnším a získa späť svoj pôvodný alebo nový tvar. 

zmenšenie prsníkov

Zmenšenie prsníkov, alebo redukčná mammaplastika je operácia pri ktorej sa zmenší veľkosť prsníkov. Odstráni sa nadbytočné tkanivo prsníkov vďaka čomu sa odstránia bolesti chrbta a pliec.

zdvihnutie prsníkov – mastopexia

Vekom sa zmenšuje aj elasticita kože prsníkov, prsia strácajú svoju pevnosť a tvar, čo vedie k poklesu, ovisnutiu prsníkov. Operačný zákrok – zdvihnutie prsníka, alebo aj mastopexia, vráti prsníku pevnosť a tvar. 

operácie na tvári

operácia viečok (blepharoplastika)

Jednou z prvých oblastí na tvári kde sa prejavia známky starnutia sú práve oči. Medzi tieto znaky patria prevísanie kože viečok a vačky pod očami. Operáciou viečok možno veľmi úspešne odstrániť práve tieto prejavy starnutia. Tento relatívne nenáročný zákrok môže osviežiť vzhľad tváre a vratiť očiam mladistvý vzhľad.

napnutie tváre – facelift

Starnutie tváre je sprevádzané nadbytkom kože, čo sa prejavuje prevísaním kože cez sánku a prehĺbením vrások. V minulosti jediným spôsobom ako sa zbaviť týchto príznakov bolo podstúpiť napnutie tváre. Vďaka novým poznatkom o mechanizme starnutia tváre máme nové možnosti ako tieto prejavy odstrániť.

rhinoplastika – operácia nosa

Upravenie nosa je veľmi populárnou operáciou, ktorá pomôže zmeniť tvar nosa a tým zlepšiť rovnováhu medzi jednotlivými časťami tváre. Plastická operácia nosa sa robí pri funkčných poruchách nosa (narovnanie krivej nosnej prepážky) alebo z estetických dôvodov (odstránenie hrbu, upravenie špičky nosa). 

operácia uší

Operáciu ušníc poznáme tiež ako otoplastiku, je zákrok je určený na upravenie odstávajúcich uší či už u detí alebo dospelých. Táto operácia môže odstrániť sociálnu frustráciu spôsobenú veľkými odstávajúcimi ušnicami, ale tiež môže upraviť deformované ucho.