Ak ste spozorovali že Vaše prsia poklesli, stratili tvar, alebo ich už neviete vtesnať do podprsenky, modelácia prsníkov môže pomôcť. Modelácia prsníkov prsia zdvihne, spevní a upraví umiestnenie a veľkosť dvorcov. Ak prsia stratili aj objem je možné pri modelácii použiť implantát na doplnenie objemu prsníka. 

Dôležité informácie

  • Dĺžka operácie: 2-3 hodiny
  • Narkóza: celková
  • Pobyt na klinike: 1 noc
  • Pooperačná starostlivosť: nosíte elastickú podprsenku 6 týždňov
  • Návrat k bežným činnostiam: ihneď
  • Šport: po 6 týždňoch

Ďalšie informácie

Operácia prebieha v celkovej anestézii. Postup pri operácii závisí od toho či je potrebné pri modelácii objem prsníka zmenšiť, zachovať alebo naopak zväčšiť. Ak je potrebné prsia zmenšiť alebo objem zachovať je priebeh operácie a zotavenie podobné ako pri pri operácii zmenšenie prsníkov. Ak je objem prsníka nedostatočný musí sa chýbajúci objem prsníka nahradiť implantátom. Nový prsník sa prispôsobí veľkosti vybratého implantátu. Tento zákrok je spojením dvoch zákrokov – modelácia prsníka a zväčšenie prsníka.  Výsledný tvar jazvy je kruh okolo dvorca a pod prsníkom v tvare obráteného T (podkova). 

Zotavenie priebeh podľa toho či bol alebo nebol použitý implantát. Ak nebol zotavenie je podobné ako pri operácii zmenšenie prsníka, ak implantát bol použitý tak zotavenie prebieha ako pri operácii zväčšenie prsníka

Je to dané veľkosťou vlastnej žlazy prsníka, čím je väčšia tým viac majú prsia tendenciu sa posúvať nadol. Tento proces urýchľuje zmena hmotnosti. Preto je pre čo najdlhšie zachovanie nového tvaru dôležité neschudnúť a udržiavať si hmotnosť stabilnú.