Plastická operácia brucha – abdominoplastika je chirurgický zákrok pri ktorom sa odstráni nadbytok kože ktorý vznikol po tehotenstve alebo po veľkom schudnutí a upraví sa rozostup brušných svalov čím sa obnoví ploché a rovné brucho. Operácia sa môže kombinovať s liposukciou, alebo sa môže urobiť v menšom rozsahu – miniabdominoplastika ak je nato bruško vhodné.

Aký je priebeh zákroku

  • dĺžka operácie : 2-3 hodiny
  • typ anestézie : celková
  • pobyt na klinike : 1 noc
  • zotavenie po zákroku : 3 týždne

Načastejšie otázky o zákroku

Zákroku abdominoplastika – plastická operácia brucha predchádza osobná konzultácia. Operácia je vhodná per mužov aj ženy. Podmienkou úspešnej abdominoplastiky je dobrý zdravotný stav.

Abdominoplastika – prebieha v celkovej anestézii. Počas zákroku sa odstráni nadbytočná, volná, ovisnutá  koža v podbrušku pričom rez je umiestnený v podbrušku kde je výsledná jazva skrytá v prádle.  Ak je potrebné zároveň sa spevnia brušné svaly pri diastáze – rozostupe priamych brušných svalov. Pupok sa premiestni na nové miesto. Abdominoplastika sa často kombinuje s liposukciou bokov. Plastikou brucha odstránime strie len ak sú pod úrovňou pupka. Rany sa šijú vstrebateľnými stehmi.

Miniabdominoplastika je menej rozsiahla varianta abdominoplastiky. Týmto zákrokom sa koriguje prebytok kože len v oblasti pod pupkom. Pupok sa nepremiestňuje. Doba hojenia a rekonvalescencia je podstatne kratšia ako pri abdominoplasike.

Zotavenie po zákroku abdominoplastika trvá minimálne dva až tri týždne. Prvé dva týždne sa však nebudte môcť vystierať pretože by sa príliš naťahovala operačná rana. 6 týždňov po operácii budete nosiť elastický pás.  Návrat do práce je možný po dvoch týždňoch a k športu sa môžete vrátiť po 6 týždňoch.