Vekom dochádza ku strate elasticity kože a na horných alebo dolných viečkach sa vytvárajú záhyby – vrásky spôsobené nadbytkom kože. Nadbytok kože môže spôsobiť aj únavu očí. Operácia očných viečok odstráni túto nadbytočnú a kožu v oblasti viečok

Aký je priebeh zákroku

  • dĺžka operácie : približne 1 hodina
  • typ anestézie : lokálna
  • pobyt na klinike : po zákroku odchádzate domov
  • zotavenie po zákroku : týždeň

Načastejšie otázky o zákroku

Podľa potreby sa operujú len horné, dolné alebo oboje viečok naraz.  Pri zákroku operácia viečok sa odstraňuje nadbytok kože, a zároveň podľa potreby sa redukujú tukové vačky ktoré sa nachádzajú okolo očí. 

Jazva je umiestnená pri horných viečkach v mieste prireodzeného záhybu kože, pri dolných viečkach je umiestnená tesne pod riasami mihalníc. 

Zákrok operácia viečok sa prevádza v lokálnej anestézii, po zákroku odchádzate domov. 

Po operácii viečok sú rany prelepené tenkou páskou. Oči nie sú zakryté, pacient po zákroku odchádza domov. Prvých 24 hodín si pacient prikladá studené obklady a dodržiava kľudový režim. Náplasť na očiach sa ponecháva až do vybratia stehov, stehy sa vyberajú o týždeň. Po operácii vznikajú v okolí viečok opuchy a modriny ktoré odoznejú v priemere do dvoch týždňov. 

Približne dva týždne po operácii je potrebné začať s tlakovými masážami jazvy. Na jazvu tlačíme prstom asi 30 sekúnd, potom prst uvoľníme a posunieme sa na iné miesto jazvy. Používame pritom mastný krém, pričom masáž robíme viac krát za deň a nesnažíme sa jazvu ťahať aby sa jazva neroztiahla. 

Jazvu musíme minimálne po dobu dvoch mesiacov chrániť pred slnečným žiarením ináč by jazva mohla stmavnúť. Jazvu treba preto prekrývať krémom s vysokým UV faktorom.