Liposukcia u žien a u mužov patrí k veľmi obľúbeným zákrokom v plastickej chirurgii. Odstráni nadbytok tuku a vyformuje tak postavu. Vaše telo tak získa opäť ideálny tvar.
Liposukcia je vhodná pre každého kto chce odstrániť prebytočný tuk na tele. Rozloženie tuku na tele je u každého individuálne, typicky sú postihnuté partie – brucho, boky, vonkajšie a vnútorné stehná a vnútorné kolená.  Predpokladom dobrého výsledku je dostatočná pružnosť kože, pretože sa koža po zákroku musí prispôsobiť novému tvaru tela. Ak by ku stiahnutiu kože nedošlo, koža by ostala voľná, alebo nerovná.
Po liposukcii sa tukové bunky z tela trvalo odstránia. Neznamená to však že po liposukcii nemôžete pribrať. Dôležité je preto po liposukcii udržiavať zdravý životný štýl.

Aký je priebeh zákroku

  • dĺžka operácie : 1-2 hodiny
  • typ anestézie : celková
  • pobyt na klinike : po menších zákrokoch môžete ísť domov, po väčších ostávate na klinike jednu noc
  • zotavenie po zákroku : týždeň

Načastejšie otázky o zákroku

Zákroku liposukcia predchádza konzultácia. Zákrok prebieha podľa rozsahu v lokálnej alebo v celkovej anestézii. Na odsatie tuku používame tumescentnú liposukciu pomocou vodného lúča tzv. Body Jet. Patrí k najšetrnejším spôsobom liposukcie pri ktorom vodný lúč uľahčuje odsatie tuku, vďaka čomu je liposukcia rýchlejšia a rekonvalescencia kratšia. Operačné rezy sú veľmi malé, drobné jazvy ostávajú na najmenej viditeľných miestach. Po zákroku ostávate jednu noc na klinike, prípadne pri menších zákrokoch odchádzate v deň operácie domov. Stehy sa vyberajú po dvoch týždňoch.

Po liposukcii nosíte elastické prádlo počas jedného mesiaca deň aj noc.  Stehy sa odstránia pod dvoch týždňoch. Posledná kontrola je po troch mesiacoch, keď je možné zhodnotiť výsledok operácie.